X
تبلیغات
رایتل
وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 9 آبان 1388

مردی که با تحصیلات راهنمایی اقدام به جعل عنوان وکالت می کرد ، پس از کلاهبرداری از چند نفر دستگیر شد و به جــرم خواد اعتراف کرد . 

 

غلامرضا سلیمانی ، دادیار شعبه ی دوم دادسرای جنایی ، با اشاره به این پرونده که به صورت ویژه در دادسرای جنایی در حال رسیدگی است ، گفت : چندی پیش دو پسر عمو پس از اختلاف درخصوص یک ملک مسکونی و شکایت در دادسرا ، برای پیگیری پرونده خود اقدام به گرفتن وکیل کردند .  

پس از گذشت یک ماه از ارائه ی شکایت در این ارتباط با وساطت اطرافیان ، دو مرد شاکی از شکایتشان منصرف شدند و با هـم آشتی کردند . در ادامه آنها متوجه شدند که هر دو یک نفر را با چندین میلیون پول به عنوان وکیل انتخاب کرده اند .  پس از مشاهده ی این موضوع به جهت اعتراض نزد وکیل می روند که وکیل آنها را تهدید به ایجاد مشکل میکند . آنها شکایت خود را به نزد دادسرا می برند . وکیل از آنجا متواری میشود .  

 

شکایت ها علیه این وکیل قلابی بالا می رود . در میان شاکیان زن جوانی حضور داشت که عنوان کرده است برای آگهی استخدام به دفتر این وکیل رفته ولی در ادامه با تهدید ، او را مورد  آزار و اذیت قرار داده است . 

 

با افزایش شکایت ها تحقیق و جستجوی پلیس ادامه پیدا می کند و منجر به دستگیری متهم و انتقال آن به اداره پلیس میشود . 

 

پس از تحقیقات مشخص می شود او فاقد تحصیلات است و هیچ سابقه ای در کانون وکلای دادگستری نداشته است . متهــم اعتراف کرد : تحصیلات او در حد ابتدایی است و اخراج از یک دفتر وکالتی انگیزه برای جعل این عنوان و کلاهبرداری بوده است . در اسناد بدست آمده از دفتر وکالت جعلی ، اسناد جالبی همچون ، تنظیم وکالتنامه با پسـر سه ساله جهت مطالبه حقوق پدری اش از عموهای این کودک و نیز چندین پرونده که در آنها با شاکی و متشاکی جداگانه قرارداد بسته است مشاهده می شود .  

قاضی جنایی افزود که رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد و در حال بررسی و رسیدگی است .
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات