وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 10 آبان 1388

دکتر عبدالله عبدالله از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان انصراف داد. به گفتۀ وی شرایط یک انتخابات سالم توسط دولت و مسوولان محلی فراهم نیست و بهمین دلیل قصد ندارد در دور دوم انتخابات شرکت کند.

دکتر عبدالله عبدالله گفت:" تصمیم به عدم شرکت در این انتخابات آسان نبود، اما توقعات من از برگزاری انتخابات فراهم نشده است، این تصمیم برای مخالفت با رفتار نادرست دولت و کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان است و بهمین دلیل در دور دوم انتخابات شرکت نمی کنم". وی که در یک میتینگ در دیدار با هواداران خود سخن می گفت، افزود:" با توجه به این شرایط، دور دوم انتخابات بدتر از دور اول برگزار خواهد شد".

وی با تاکید بر اینکه تصمیم کناره گیری وی از انتخابات قطعی است، از توصیه به هوادارانش برای انتخابات امتناع کرد و گفت: " طرفداران من برای رای دادن یا عدم شرکت در رای گیری روز شنبه مختار هستند و باید خودشان تصمیم بگیرند".

عبدالله عبدالله همچنین از طرفدارانش خواسته است آرامش خود را حفظ کنند و دست به تظاهرات خیابانی نزدند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است در تاریخ هفتم نوامبر برگزار شود. در دور نخست حامد کرزی، رئیس جمهوری فعلی افغانستان با ٤٩٪ کل آرا در مقابل •٣٪ آرای شمارش شده برای دکتر عبدالله عبدالله، بعنوان فرد برندۀ انتخابات اعلام شد، اما دو هفتۀ پیش، کمیسیون نظارت بر انتخابات سازمان ملل اعلام کرد که تقلبات بسیاری در مراحل مختلف انتخابات صورت گرفته و بهمین دلیل نتیجۀ قطعی انتخابات ریاست جمهوری این کشور در دور دوم مشخص خواهد شد.

در دور نخست انتخابات که روز بیستم اوت برگزار شد، مشارکت مردم افغانستان بسیار پایین گزارش شده بود و تنها ٣٨٪ از افراد واجد شرایط برای رای در این انتخابات شرکت کرده بودند. طالبان با تحریم دور نخست بر حملات خود علیه مراکز رای گیری و دولتی در افغانستان شدت بخشید و پس از اعلام برگزاری دور دوم انتخابات نیز با تهدید به تحریم، بار دیگر اعلام کرده است که بر حملات خود خواهد افزود.

دکتر عبدالله عبدالله شرایطی را برای شرکت در دور دوم مطرح کرده بود که برکناری رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان و عزل سه وزیر دولت حامد کرزی را بدلیل فعالیت های انتخاباتی در جهت حمایت از حامد کرزی از جملۀ این شرایط بود. حامد کرزی، رئیس جمهوری کنونی افغانستان با این خواست مخالفت کرده است.
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات