وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 17 مرداد 1389

دری نجف‌آبادی: ‌ ‌
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کسی حق ندارد از اسلام و قرآن و از حقوق ‌ملت به خاطر منافع شخصی و باندی چشم‌پوشی کند.‌‌قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در گفتگو باایسنا با بیان این‌که <در اسلام سیاست، دیانت و تقوا با هم آمیخته است و تفکیک بین ‌سیاست، دیانت و تقوا معنا ندارد> یادآور شد: سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما ‌عین تقواست. اسلام بدون تقوا و سیاست بدون دیانت و رعایت تقوا معنا ندارد.‌‌وی با اشاره به این‌که <امیرالمومنین(ع) می‌گفتند که اگر تقوا نبود من از امثال عمروعاص ‌زرنگ‌تر بودم و همین عامل تقواست که مرز سیاست علوی و اموی است> خاطرنشان ‌کرد: مـــا دو نـــوع ســیـــاســـت داریـــم؛ ســیـــاســـت عـلــوی کــه مــلاک آن رعایت تقواست و سیاست ‌اموی مانند سیاست عمر و عاص‌ها و ابن‌مروان‌ها که منهای تقواست.‌‌ امام جمعه اراک با بیان این‌که <در جامعه اسلامی وسیله و هدف باید هر دو مقدس ‌باشند> گفت: از وسیله نامقدس نمی‌توان به هدف مقدس رسید، هر دو باید مقدس ‌باشند.‌‌وی همچنین با بیان این‌که <در جامعه اسلامی همه ما موظف هستیم که سیاست ‌اسلامی را دنبال کنیم> اظهار کرد: سیاست اسلامی بر مبنای ایمان به خدا، رعایت تقوا و ‌اخلاص و خدمت به بنده خداوند است و اگر کاری برای خدا نباشد، با انگیزه‌ خدایی نباشد ‌در واقع این سیاست ماکیاولیستی خواهد بود. سیاست اسلامی آمیخته با تقوا و اخلاص ‌است.‌‌وی تاکید کرد: همه باید بر اساس اصول اسلام، خط امام(ره) و رهبری حرکت کنیم. از یک فرد ‌عادی در نظام اداری تا روسای قوا، نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، همه و همه در برابر ‌خدا، شهدا و امام پاسخگو هستند.‌‌این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان این‌که <‌امام(ره) بر همه‌ ما شاخص است و همه ‌باید پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم> گفت: هیچ‌کس حق ندارد در زندگی ‌خصوصی افراد دخالت کند. هیچ کس حق ندارد نسبت به کسی حرمت‌شکنی کند، ‌چرا که حرمت‌شکنی و انجام این‌گونه اقدامات خلاف خط امام(ره) و مشی رهبری است. باید ‌حریم افراد حفظ شود و اگر کسی تخلف و خلافی انجام داده است باید براساس قانون با ‌او رفتار کرد.‌‌وی در عین حال با بیان این‌که <بر همه لازم است مصالح نظام و خطوط قرمز نظام را ‌رعایت و در راستای امنیت ملی و اقتدار نظام حرکت کنند> گفت: هیچ‌کس نباید به خاطر ‌منافع زودگذر و شخصی، منافع ملی، عزت ملی، سرمایه‌های کشور و اعتقادات مذهبی ‌چون عاشورا و کربلا را زیر پا بگذارد و این باید مورد توجه همه مسئولان باشد و در رفتار و ‌کردار این را مورد نظر قرار دهند.‌‌
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات