وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 27 شهریور 1389

سرانجام دادگاه توانست دختر 7 ساله را به مدرسه بفرستد
با وساطت دادگاه، سرانجام مرد میانسال موافقت کرد تا فرزند 7 ساله‌اش به مدرسه برود.به گزارش فارس، زنی 27 ساله با مراجعه به دادگاه خانواده شهیدمحلاتی، دادخواستی را به قاضی یکی از شعب ارائه کرد. این زن در حضور قاضی شعبه 240 این مـجـتـمع مدعی شد که <شوهرش اجازه تحصیل به فرزند 7 ساله‌اش را نمی‌دهد.> وی ادامه داد: من به خاطر تحصیل فرزندم می‌خواهم از شوهرم جدا شوم و آینده فرزندم را تامین کنم. این زن بار دیگر در حضور قاضی بیان کرد: شوهرم بسیار خوب است ولی با تحصیل دخترمان مخالف است و می‌گوید اگر فرزندمان پسر بود اجازه می‌دادم درس بخواند. وی ادامه داد: فرزندم انتظار رفتن به مدرسه را می‌کشد اما نمی‌داند که پدرش به او اجازه نمی‌دهد به مدرسه برود. مرد 30 ساله در دادگاه حضور داشت و گفت: من مخالف تحصیل زن هستم و با این موضوع کنار نمی‌آیم و فرزندم نباید تحصیل کند. وی ادامه داد: همسرم بی‌جهت حرص درس خواندن فرزندم را می‌خورد و دنبال بهانه برای طلاق است؛ اگر همسرم را طلاق دهم حضانت فرزندم را برعهده می‌گیرم و نمی‌گذارم او تحصیل کند. زن بار دیگر در حضور قاضی بیان کرد: من می‌خواهم آینده فرزندم درخشان باشد، اگر او درس نخواند فردی بی‌سواد در جامعه می‌شود. وی گفت: پدر من مخالف تحصیل دختر بود و نگذاشت من درس بخوانم و حالا این موضوع منجر به حسرت خوردن من شده است اما نمی‌گذارم این بلا بر سر فرزندم بیاید. مرد بار دیگر در حضور قاضی دادگاه مدعی شد: همسرم نباید در این خصوص اصرار کند کسی که درس بخواند بعدها جلوی پدر و مادر خود ایستاده وبه آنها بی‌حرمتی می‌کند، من نمی‌توانم با این موضوع کنار بیایم و می‌خواهم همسرم هم با من همفکر باشد. با وساطت قاضی، مرد با این موضوع کنار آمد و با تحصیل فرزندش موافقت کرد ‌وقاضی رسیدگی کننده به این پرونده نیز حکمی را صادر نکرد.
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات