وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 10 بهمن 1389

بولتن نیوز : بررسی برنامه‌های علی اکبر صالحی وزیر پیشنهادی وزیر امور خارجه و رای اعتماد مجلس به وی در دستور کار جلسه علنی امروز (یک‌شنبه) مجلس قرار گرفت.

نمایندگان ملت بعد از استماع توضیحات نمایندگان موافق و مخالف و وزیر پیشنهادی، صالحی را با 146 رای موافق، 60 رای مخالف و 35 رای ممتنع از مجموع 241 رأی مأخوذه به عنوان وزیر امور خارجه رأی اعتماد دادند.

بعد از اعلام وصول نامه ریاست جمهوری مبنی بر معرفی صالحی برای تصدی این وزارت‌خانه، نمایندگان مجلس در قالب کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف مایت خود را از وی اعلام کردند.

علی‌اکبر صالحی دانشیار دانشگاه صنعتی شریف، رئیس سابق این دانشگاه، سیاست‌مدار و رئیس کنونی سازمان انرژی اتمی ایران و سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است. او برادر جواد صالحی است.

وی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آمریکایی بیروت و دکترا را در علوم فنی و در سال 1977 از ام‌آی‌تی در آمریکا دریافت کرد. علی‌اکبر صالحی، با مرتبه علمی دانشیار، عضو هیئت علمی دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی شریف است. وی بین سال‌های 1361 تا 1363 و 1368 تا 1372 ریاست دانشگاه صنعتی شریف را بر عهده داشت.

پس از برکناری منوچهر متکی که در سفر دیپلماتیک به سر می‌برد در آذرماه 1389 وی با حفظ سمت ریاست سازمان انرژی اتمی به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه منصوب شد. صالحی در تاریخ 3 بهمن 1389 به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات