وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 4 اسفند 1389

دکتر رضا نوربها ـ استاد برجسته حقوق جزا و جرم‌شناسی، عضو سابق هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی و وکیل با سابقه دادگستری ـ صبح روز شنبه 23 بهمن‌ماه در بیمارستان طالقانی دار فانی را وداع گفت. 

 

 

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر نوربها صبح امروز حوالی ساعت 10 صبح پس از مراجعه به بانک دانشگاه شهید بهشتی به دلیل نامساعد بودن حالش به بیمارستان طالقانی منتقل شد اما تلاش پزشکان نتیجه نداد و این استاد بر اثر سکته درگذشت.

این استاد برجسته حقوق جزا در سال 1340 وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شد و پس از اخذ مدرک لیسانس حقوق قضایی در آزمون فوق‌لیسانس روان‌شناسی تکمیلی شرکت کرد و سرانجام در سال 1348 پس از طی دوره کارآموزی قضایی، به استخدام دادگستری درآمد.

نوربها پس از کناره‌گیری از دادگستری، عازم فرانسه شد تا در دانشکده حقوق دانشگاه "مون پلیه" دوره فوق لیسانس D.E.A در رشته حقوق جزا و جرم شناسی را طی کند و سپس در دوره دکترای حقوق شرکت و به طور همزمان دوره کار آموزی مرکز درمانی مجرمین پاریس را نیز طی کرد و موفق به دریافت دکترای حقوق جزا شد.

این حقوقدان پس از بازگشت به ایران، در کنار وکالت دادگستری، به عضویت هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درآمد و به تدریس حقوق جزای عمومی، جرم‌شناسی و فلسفه حقوق جزا پرداخت.

وی عضو کمیته برنامه‌ریزی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات علمی کمیته ارتقای این دانشکده نیز بود و تالیفات فراوانی از جمله کتاب زمینه حقوق جزای عمومی که همچنان منبع درسی آزمون کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی است، در کارنامه علمی وی وجود دارد.

نوربها سال گذشته از دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی بازنشسته شد و طی مراسمی از خدمات ارزشمند وی تجلیل به عمل آمد. 

 

به گزارش ایسنا، پیکر دکتر نوربها روز سه‌شنبه 26 بهمن‌ماه از مقابل دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تشییع خواهد شد.

کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن عرض تسلیت به خانواده دکتر نوربها و تمامی اعضای جامعه وکالت، اعلام کرد که جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز روز سه‌شنبه به دلیل شرکت در مراسم تشییع پیکر این استاد برجسته برگزار نخواهد شد و اعضای هیات مدیره برای ادای احترام به مقام مرحوم نوربها در مراسم تشییع وی حضور خواهند یافت.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز ضایعه درگذشت این استاد برجسته حقوق جزا و جرم‌شناسی کشور را به جامعه حقوقی و دانشگاهی و همچنین بازماندگان وی تسلیت می‌گوید. 
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات