وابــستگی حضور دنیا در ذهن است ؛ وقتی دنیا در ذهن ناپدید شد ، این را وارستگی می گویند.

وبلاگ حقوق

همانطور که مایل نیستم بنده کسی باشم، حاضر نیستم آقای کسی باشم. کسانی که مخالف آزادی دیگرانند، خود لیاقت آزادی را ندارند.((آبراهام لینکلن)) .

تذکر مهم : بیشتر مطالب این وبلاگ برگرفته از سایت های دیگر است . و سعی شده حتی الامکان اسم نویسنده مطلب آورده شود .اگر مطلبی به اسم نویسنده وبلاگ یا کس دیگر آورده شده عذرخواهی میشود.

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 6 خرداد 1390

ارسلان خلعتبری

امیر ارسلان خلعتبری تنکابنی ، فرزند علی قلی خان ، در سال ۱۲۸۳ ( ش ) در تنکابن به دنیا آمد . دورههای ابتدایی و متوسطه را در تنکابن و تهران به پایان رساند و در سال ۱۳۱۰ ( ش ) لیسانس قضایی خود را از مدرسة عالی حقوق تهران دریافت کرد و از همین سال به وکالت مشغول شد . وی از بنیانگذاران کانون وکلای دادگستری و یکی از تلاشگران استقلال این کانون بود . در سال ۱۳۲۶ ( ش ) طرحی به منظور اصلاح قانون وکالت تهیه کرد و برای تمام وکلای آن زمان فرستاد . هدف از این طرح ، استقلال وکلای دادگستری و مصونیت آنها از تعلیق به وسیلة دستگاه مجریه بود . همین طرح مبنای تصویب لایحة قانونی استقلال کانون وکلا شد . او سالها عضو هیئت مدیره و نایب رئیس کانون وکلا بود و از نظرات و طرحهای ابتکاری وی ، در مجامع حقوقدانان کشورهای دیگر استفادههای شایانی می شد . اهم آثار تالیفی و تحقیقی ایشان عبارتند از : ۱ - حقوق بین الملل خصوصی ( در تعارض قوانین ) ۲ - حقوقتجارت . امیر ارسلان خلعتبری تنکابنی ، در مهر ماه ۱۳۵۵ ( ش ) در حالی که برای دفاع از پروندهای عازم اصفهان شدهبود ، دچار حمله و سکتة قلبی شد و در همان شهر چشم از جهان فروبست . پیکرش در هجدهم مهر ماه ۱۳۵۵ ( ش ) از مقابل پزشکی قانونی تهران تشییع شد .
طبقه بندی:
ارسال توسط مرتضی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی


پیوند های روزانه
لوگودونی
موسسه خیریه محک دانلود کتب کمیاب پیام نور تاریخ کوروش از کتزیاس
محل تبلیغات
وزارت دادگستری اصل 44
محل تبلیغات
وبلاگ سعید صمدی
محل تبلیغات
کمک به سومالی
نظر سنجی هفتگی
محل تبلیغات